Kad matytumėte pilną svetainę, prašome įjungti JavaScript palaikymą.
Enable JavaScript in your browser to see this website.
Включите JavaScript в своем браузере, чтобы увидеть этот сайт.

+48 71 740 57 82, +48 693 722 999          biuro@kancelariapankiewicz.pl

 

Mistrzowie

 
Jezus z Nazaretu

Jezus z NazaretuOddzielił wyrządzone zło od osoby, która je wyrządziła. Pokazał, że zemsta na przestępcy nie naprawia krzywdy, tylko nakręca spiralę przemocy. Zawsze, do końca wierzy w człowieka. Z zawodu był cieślą. Nigdy nie ukończył żadnej szkoły, nigdy nie prowadził kancelarii, jednak wybronił rekordową ilość przestępców zagrożonych prawdziwą karą śmierci.

Św. Iwo z BretaniiByć może najbardziej wzięty adwokat w historii, który został świętym nie pomimo swojej profesji, ale właśnie przez nią. Iwo służył poradą reprezentował i bronił ubogich klientów. We własnym domu urządził szpital, łaźnię, sierociniec i przytułek. Podobno w 1303 r. gdy jego ciało było grzebane klienci rozszarpali jego ubranie na strzępy, aby mieć kawałek relikwii. Jedna z nich dość szybko, bo w kilkadziesiąt lat później zawędrowała do wrocławskiego kościoła Najświętszej Marii Panny na Piasku.

Sanctus Ivo erat Brito
Advocatus et non latro
Res miranda populo

Święty Iwo był Bretończykiem
Adwokatem lecz nie łotrem
Rzecz zadziwiająca dla ludzi

Claud Briggs

Claud BriggsProwadził kancelarię w stanie Oklahoma, USA jako wybitny adwokat self-made lawyer, który nigdy nie uczęszczał na uniwersytet i nie ukończył prawa, lecz zdał egzamin adwokacki z najlepszym wynikiem. W 1934 r. podjął się reprezentacji grupy więźniów poddawanych sterylizacji jako osoby niepożądane społecznie na podstawie ustaw eugenicznych – projektu nowego, wspaniałego świata, który najpierw Ameryka, a potem nazistowskie Niemcy wprowadzały w latach 30 XX wieku. W czasie, gdy trwał prowadzony przez Clauda Briggsa proces w sprawie Skinner v. Oklahoma, eugenikę popierali najsłynniejsi sędziowie i politycy, ze sławnym sędzią Sądu Najwyższego USA Oliverem W. Holmesem na czele. W 1942 r. adwokaci, którzy przejęli sprawę w jej ostatnim etapie, nie wierzyli już w zwycięstwo, a jednak wygrali. W jej wyniku ustawodawstwo eugeniczne na kilkadziesiąt lat upadło w cywilizowanej części świata.

 

 
smart foreash
This site uses cookies. They can identify logged-in users, collect statistics, and help improve browsing experience for each visitor individually.
Learn more about our Privacy Policy
Agree Clear the cookies and exit